Licznik odwiedzin

Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 88
W sumie: 178032

Zakończenie projektu „Klub Seniora Aktywnie”

W dniu 13 września 2023 w Klubie Seniora odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Klub Seniora Aktywnie”, realizowanego w okresie od 1 grudnia 2022 r. do 30 września 2023 r. W ramach projektu realizowano zajęcia mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego i aktywizację osób starszych w życiu społecznym, a także rozwój ich zainteresowań i pasji. Zadbano o to, by zajęcia były urozmaicone i każdy znalazł coś dla siebie.

Na początku spotkania przybyłych gości powitała Pani Dorota Giczewska – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie i przedstawiła prezentację podsumowującą działania projektu. W uroczystości uczestniczyli również Pani Marzena Supranowicz – Starosta Powiatu Węgorzewskiego, Pan Krzysztof Kołaszewski – Burmistrz Węgorzewa, Pani Lidia Czerniewicz – Zastępca Burmistrza, Pan Władysław Żerucha – Radny Rady Miejskiej w Węgorzewie, a także osoby zaangażowane w realizację projektu i prowadzące zajęcia.

Podczas spotkania nie zabrakło również dobrej zabawy. Seniorzy kolejny raz pokazali, że wiek to tylko liczba. Zaprezentowali układy choreograficzne i piosenki, przygotowane wspólnie z prowadzącymi zajęcia. Goście otrzymali także upominki, które Seniorzy przygotowali sami w ramach zajęć florystyczno-dekoratorskich. Wspólną biesiadę przy akordeonie poprowadził Pan Władysław Żerucha. Nogi same rwały się do tańca! Wszyscy chętnie śpiewali znane biesiadne piosenki takie jak „Szła dzieweczka do laseczka” czy „Cyganeczka Zosia”. Kolejnym punktem programu był występ wspaniałego zespołu „Sonos Corde” w składzie Pani Dorota Kulpan, Pani Katarzyna Łoszczyk i Pani Agnieszka Gruca, który poruszył niejedno serce. Podczas spotkania można było również podziwiać wystawę pięknych zdjęć wykonanych podczas warsztatów fotograficznych.

Nie zabrakło wspólnych rozmów przy torcie i poczęstunku, który przygotowali także uczestnicy projektu. Był to czas pełen radości i wzruszeń. Jeszcze raz dziękujemy Seniorom za cudowne chwile spędzone razem oraz motywację do dalszych działań.

Zakończenie projektu „Klub Seniora Aktywnie” (13 września 2023 r.)

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl