Licznik odwiedzin

Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 78
W sumie: 178022

Zajęcia „Zdrowa Żywność” w Klubie Seniora

W dniu 19 lipca 2023 r. w Klubie Seniora w Węgorzewie odbyło się kolejne wspólne gotowanie, prowadzone w ramach zajęć „Zdrowa Żywność”. Przygotowywania pysznych potraw odbywały się pod okiem wspaniałej szefowej kuchni z Hotelu „Ognisty Ptak” w Ogonkach Pani Anny Bakun. W spotkaniu uczestniczyli również Burmistrz Węgorzewa Pan Krzysztof Kołaszewski oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie Pani Dorota Giczewska.

Wszyscy uczestnicy spotkania bardzo aktywnie angażowali się we wspólne prace w kuchni. Mogli również poznać nowe techniki kulinarne, wymieniać się swoimi doświadczeniami i poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwości odżywczych produktów wchodzących w skład potraw. W czasie spotkania wszystkim towarzyszył dobry humor.

W dzisiejszym menu hitem była zupa mleczna z marchewką, ziemniakami i zacierką. „Ten smak sprawił, że mogłem cofnąć się do swojego dzieciństwa”- mówił Burmistrz Węgorzewa Pan Krzysztof Kołaszewski. Na stołach pojawiły się również grzanki ze śledziem, jajkiem i pomarańczą, ciemny chleb ze smalczykiem i kwaszoną kapustą, pieczarki faszerowane baraniną i zapiekane z serem, sałatka z selera naciowego z ananasem, jogurtem, szczypiorem i czosnkiem oraz deser – pizzerki z jagodami. Dzisiejsze spotkanie było świetną okazją do integracji oraz oderwania się od codziennych spraw.

Zajęcia „Zdrowa Żywność” w Klubie Seniora (19 lipca 2023 r.)

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl