Licznik odwiedzin

Aktualnie online: 3
Dzisiaj: 17
W sumie: 161950

Zajęcia rytmiki z elementami muzykoterapii w ramach projektu „Klub Seniora Aktywnie”

Nasi Seniorzy ponownie mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. W ramach projektu „Klub Seniora Aktywnie” w dniu 7 lutego 2023 r. odbyły się pierwsze zajęcia rytmiki z elementami muzykoterapii, które prowadziła Pani Dorota Kulpan.

Rytmika to nowa propozycja zajęć dla naszych Seniorów. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę! Seniorzy bardzo chętnie skorzystali z tej formy aktywności, zwłaszcza, że jest dostosowana do ich wieku i możliwości. Dla naszych Seniorów był to czas relaksu, a codzienne troski mogli zostawić za drzwiami. Celem zajęć jest poddanie seniorów działaniu określonej muzyki, która korzystnie wpływa na stan psychiczny, fizyczny i emocjonalny. Zajęcia muzyczne pomagają im w uwolnieniu emocji, poprawie samopoczucia, a także pozwalają na kontakt z innymi osobami starszymi.

Prowadząca zaproponowała seniorom wspólne śpiewanie znanych i lubianych piosenek z repertuaru Maryli Rodowicz, takich jak „Wsiąść do pociągu” czy też „Ale to już było”. Nikogo nie było trzeba namawiać do wspólnego muzykowania i wszyscy bawili się wspaniale! W czasie przerwy uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku. Dodatkowej energii dodały pyszne kanapki, które samodzielnie przygotowali. W czasie spotkania wszystkim towarzyszył dobry humor, a nasi seniorzy po raz kolejny mieli możliwość wzajemnej integracji poprzez aktywne spędzenie wolnego czasu.

Zajęcia rytmiki z elementami muzykoterapii w ramach projektu „Klub Seniora Aktywnie” (7 lutego 2023 r.)

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl