Licznik odwiedzin

Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 128
W sumie: 135949

Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

W dniach 1-2 kwietnia 2022 r. na terenie miasta Węgorzewo odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności, której organizatorami byli Bank Żywności w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „EMPATIA”. Z uwagi na czas w jakim się ona odbywa, była to doskonała okazja do zaangażowania oraz aktywizację społeczeństwa w niesieniu pomocy osobom potrzebującym. Węgorzewscy wolontariusze, zbierali żywność w następujących sklepach:

  • Biedronka – ul. Zamkowa 2 oraz ul. Armii Krajowej 28
  • Stokrotka – al. Wojska Polskiego 1 oraz ul. Armii Krajowej 4
  • Lewiatan – ul. Armii Krajowej 1A
  • Delikatesy Centrum – ul. Mikołaja Kopernika 18

Mieszkańcy Węgorzewa byli bardzo zaangażowani w pomoc, dzięki czemu wolontariusze zabrali dużą ilość żywności, która szacowana jest na 862 kilogramy. Zebrana żywność zostanie przekazana osobom najbardziej potrzebującym z terenu miasta i gminy Węgorzewo.

W związku z powyższym Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węgorzewie składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za ofiarowaną żywność, wolontariuszom ze szkół za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu zbiórki żywności, właścicielom sklepów za możliwość przeprowadzenie zbiórki oraz Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „EMPATIA” za koordynowanie przebiegu całego wydarzenia.

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl