Licznik odwiedzin

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 1
W sumie: 99443

Działalność Klubu Senior+ w maju i czerwcu 2020 r.

Klub Senior+ działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Węgorzewie w miesiącu maju i czerwcu 2020 r., pomimo trwającej epidemii wirusa COVID-19 nadal prowadzi swoją działalność skierowaną do 25 osobowej grupy seniorów.

W Klubie i poza jego siedzibą prowadzone są zajęcia malarskie, zajęcia ruchowe (Nordic Walking) oraz zajęcia ogrodnicze. Część seniorów w obawie o własne zdrowie nadal przebywa w domu. Jednakże w dalszym ciągu utrzymywany jest z nimi kontakt motywujący do aktywności pomimo nie przychodzenia do siedziby Klubu Senior+. Wśród osób przebywających w domu powstała grupa rękodzieła, która uszyła maseczki ochronne dla wszystkich uczestników Klubu.

Grupa ogrodnicza zaadaptowała teren obok siedziby Klubu Senior+ na rabaty kwiatowe. Wykonano również donice na kwiaty wykorzystując do tego cement i stare ręczniki. Po osadzeniu przygotowanych rabat i donic teren wokół siedziby Klubu zyskał estetyczny i kolorowy wygląd. Z rozmów z seniorami wynika, że planują również stworzenie obok Kluby zielnika, w którym uprawiać będą różne zioła. Grupa ruchowa pod okiem doświadczonego instruktora doskonali technikę spacerów z wykorzystaniem kijków Nordic Walking. Spacery odbywają się po okolicy z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury ścieżek rowerowych. Natomiast grupa plastyczna ćwiczy technikę rysunku i malarstwa tworząc pracę, które po ukończeniu służyć będą ozdobieniu siedziby Klubu.

Z inicjatywy seniorów w siedzibie Klubu Senior+ powstaje biblioteczka, której zbiór zasilają książki przyniesione przez uczestników. Na wyposażeniu Klubu znalazła się stacjonarna bieżnia, z której korzystają uczestnicy pobudzając swą aktywność ruchową. W najbliższym czasie planowane jest również ponowne rozpoczęcie rywalizacji w grze BOCCIA.

Wszystkie zajęcia i spotkania odbywają się z przestrzeganiem obowiązujących przepisów i zaleceń do przestrzegania w czasie pandemii.

Seniorom uczestniczącym w Klubie Senior+ dziękujemy za aktywny udział w zajęciach i kreowanie nowych pomysłów na działalność Klubu w przyszłości oraz życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym, szczególnie dla tej grupy, czasie.

Klub Senior+ realizowany jest w ramach modułu II Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2020.

Działalność Klubu Senior+ (maj i czerwiec 2020 r.)

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl