Przygotowania do zbiórki na rzecz Łukasza Filipka (AKTUALIZACJA)

Przed nami zbiórka na rzecz chorego Łukasza Filipka, która odbędzie się 16 lipca w Stulichach w czasie CZEMPIONATU KONI ZIMNOKRWISTYCH.

Wszyscy pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej w Węgorzewie aktywnie włączyli się w przygotowania do akcji. Do tej pory udało nam się zebrać sporo fantów na kiermasz o tematyce wiejskiej oraz zaprosić do współpracy zaprzyjaźnione placówki: Spółdzielnię Socjalną z Miłek, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, Powiatowy Dom Samopomocy w Węgorzewie, które przekazały na kiermasz prześliczne ozdoby z wykorzystaniem techniki decoupage, obrazy, poduszki z motywem kwiatów, skrzynie i kwietniki wykonane z drewna, herbaty owocowe i mnóstwo innych rzeczy, których nie sposób tutaj wymienić.

Cieszymy się, że udało nam się zachęcić do udziału w przedsięwzięciu osoby indywidualne z zacięciem artystycznym, które wspomogą festyn swoimi pracami (m.in. obrazy olejne i rzeźby w drewnie) a także osoby, które pomogły w zorganizowaniu materiału do wykonania wspomnianych prac.

Zbiórka na rzecz Łukasza stworzyła okazję do wspólnego działania pracowników MGOPS nie tylko poprzez gromadzenie rzeczy na kiermasz (wykonane własnoręcznie ozdoby, obrazki, książki itp.), ale również do wykazania się pod względem kulinarnym. W czasie festynu zapraszamy na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników. Nie zabraknie ciast i ciasteczek, które zadowolą każde podniebienie.

Pracownicy placówek wsparcia dziennego funkcjonujących przy MGOPS w Węgorzewie, przekazali wykonane z pomocą wychowanków fanty w postaci: „wiejskich bab”, koników na kijach, zakładek do książek, kolorowych obrazków. Szczególne podziękowania należą się Pani Marlenie Giegżno (pracownicy MGOPS) i jej dzieciom, którzy podarowali na kiermasz miniaturę farmy wraz ze zwierzętami.

Niezmiernie cieszy nas otwarte serce i oddanie z jakim spotkaliśmy się ze strony wszystkich osób, placówek i podopiecznych, którzy zdecydowali się wspomóc akcję.

Zbiórka nadal trwa. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do włączenia się do akcji.

Przygotowania do zbiórki na rzecz Łukasza Filipka

 

*   *   *

Dziękujemy za szczególne zainteresowanie zbiórką na rzecz Łukasza Filipka Panu Wiesławowi Stachurskiemu i za przepiękne obrazy, które wyszły spod jego ręki.

*   *   *

Trwa zbiórka rzeczy, które zostaną przekazane 16 lipca w Stulichach podczas akcji charytatywnej. Cieszymy się, że krąg instytucji i osób zaangażowanych w akcję wciąż się powiększa. MGOPS w Węgorzewie dziękuje za wsparcie jakie otrzymamy od Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” w postaci pieczonego sękacza i innych fantów, które zostaną przekazane podczas festynu, Ręcznej Myjni Samochodowej z Giżycka za bon podarunkowy o wartości 55 złotych na kompleksowe mycie samochodu osobowego oraz osobom prywatnym: Panu Tomaszowi Kieresowi, Panu Mirosławowi Matejko, Panu Mieczysławowi Gibowicz i Panu Markowi Wasiak.

*   *   *

Kolejne obrazy przekazane przez Pana Wiesława Stachurskiego oraz ozdoby wykonane techniką decoupage przez Pana Krzysztofa Gąsowskiego na akcje charytatywną w Stulichach.

*   *   *

Grono osób zaangażowanych w akcję charytatywną, która odbędzie się w czasie Czempionatu Koni w Stulichach, stale się powiększa. Dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie. Lista rzeczy przekazanych na zbiórkę na rzecz Łukasza Filipka wzbogaciła się o pracę Pana Józefa Bogdaszewskiego oraz kolejny obraz spod pędzla Pana Wiesława Stachurskiego. Natomiast na dzieci będzie czekała kolorowa niespodzianka wykonana własnoręcznie przez Panią Beatę Bihuń.

*   *   *

Dziękujemy Panu Zbigniewowi Tumanowicz za przekazanie przepięknej płaskorzeźby na akcję charytatywną w Stulichach.

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl