„Najlepsza drużyna to moja rodzina”

Tegoroczne obchody Dnia Rodziny w Świetlicy Socjoterapeutycznej „DOM” odbyły się 24 maja pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina”. Mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, życzliwe i otwarte na innych.

Wśród zebranych gości znaleźli się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez wychowawczynie świetlicy Dorotę Fedusio i Martę Kaczyńską. Dzieci wystąpiły przed zgromadzoną publicznością recytując piękne wiersze i piosenki tematycznie związane ze świętem. Po przedstawieniu wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane koszyczki–laurki. Podziękowań, braw, pochwał i wzruszeń tego dnia w świetlicy nie brakowało.

„Dziękujemy Wam rodzice
za Wasze serce złote.
My urwisy Was kochamy
Nie zapominajcie o tym!”

Wszyscy wzięli udział w zabawie integracyjnej „Bryczka”, która wywołała wiele śmiechu. Następnie rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w teleturnieju wiedzy o rodzinie. Zabawa ta pokazała, jak dobrze rodzice znają swoje dzieci, a pociechy szczerze wskazały na zainteresowania i upodobania swoich rodziców. Dużą atrakcją były konkursy przy muzyce i śpiewie z akompaniamentem gitar i bębnów.

Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez wychowawczynie, rodziców i dzieci. Wśród pyszności, które królowały na stołach znalazły się ciasteczka upieczone w świetlicy przez dzieci i rodziców. Były też pyszne pączki, ciasta, rurki, babeczki, cukierki, owoce. Nie zawiedli rodzice, którzy chętnie służą pomocą. Dziękujemy im za to.

Dzień Rodziny upłynął w ciepłej i miłej atmosferze. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i najbliższych pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

Z okazji XX Warmińsko–Mazurskich Dni Rodziny społeczność Świetlicy Socjoterapeutycznej „DOM” w Węgorzewie przesyła życzenia:

„Radość, radość ponad wszystko.
Miłość, miłość ponad wszystko.
Tego pragną wszystkie dzieci.
Niech nasz głos do wszystkich leci!”

 

Dzień Rodziny w Świetlicy Socjoterapeutycznej „DOM” (24 maja 2018 r.)

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl