Akcja charytatywna na rzecz Łukasza Filipka

Za nami długo oczekiwana akcja charytatywna na rzecz chorego Łukasza Filipka. Podczas Czempionatu Koni Zimnokrwistych 16 lipca w Stulichach zgromadziło się wiele ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Wśród nich nie zabrakło również pracowników MGOPS w Węgorzewie, którzy zawsze chętnie włączają się w tego typu przedsięwzięcia.

Pracownicy Ośrodka od dawna przygotowywali się do tego wydarzenia zbierając fanty o tematyce wiejskiej (książki, ozdoby, miniatura farmy ze zwierzętami) oraz zachęcając do współpracy inne placówki. Mogliśmy liczyć na pomoc i życzliwość osób ze Spółdzielni Socjalnej z Miłek (przekazali na zbiórkę skrzynie i kwietniki z drewna, herbaty owocowe), Warsztatu Terapii Zajęciowej (poduszki ręcznie malowane, obrusy, obrazki), Powiatowego Domu Samopomocy (ozdoby z motywem wiejskim z wykorzystaniem techniki decoupage, koszyki), Ręcznej Myjni Samochodowej z Giżycka (bon podarunkowy o wartości 55 złotych), Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” (pieczony sękacz).

Grono osób, które zaangażowały się wspólnie z pracownikami MGOPS w akcję przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za pomoc Panu Tomaszowi Kieresowi, Panu Mirosławowi Matejko, Panu Mieczysławowi Gibowicz i Panu Markowi Wasiak. Cieszy nas fakt, że do pomocy włączyły się osoby obdarowane, sporym talentem plastycznym. Namalowane przez nie przepiękne obrazy (Pan Wiesław Stachurski), płaskorzeźba w drewnie i wieszak (Pan Zbigniew Tumanowicz, Pan Tadeusz Saletis) oraz liczne wazony ozdobione techniką decoupage (Pan Krzysztof Gąsowski) znacznie wzbogaciły listę rzeczy przeznaczonych na zbiórkę dla Łukasza. Dziękujemy Panu Józefowi Bogdaszewskiemu za pracę w drewnie i Pani Beacie Bihuń za kolorową niespodziankę dla dzieci, na które czekały także inne atrakcje np. w postaci baniek mydlanych.

Pracownicy placówek wsparcia dziennego funkcjonujących przy MGOPS w Węgorzewie (Świetlica Socjoterapeutyczna „Dom”, Ognisko Wychowawcze „Przyjazny Kącik”) przekazali wykonane z pomocą wychowanków fanty w postaci: „wiejskich bab”, koników na kijach, zakładek do książek, kolorowych obrazków. Na przybyłych czekał słodki poczęstunek przygotowany przez samych pracowników ośrodka oraz ich przyjaciół i znajomych. Uczestnicy festynu mogli skosztować przepysznych ciast i ciasteczek oraz napić się ciepłej kawy i herbaty.

Z ogromną radością włączyliśmy się w akcję na rzecz Łukasza. Bardzo cieszy nas otwartość i chęć pomocy ze strony wszystkich osób i placówek wspomagających akcję. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz okazaną dobroć.

 

 

Miejsko-Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
w Węgorzewie

ul. Zamkowa 4
11-600 Węgorzewo


tel. 87 427 03 90
fax 87 427 03 94
ops@mgopswegorzewo.pl